Yhteystiedot

Ota yhteyttä

  • *jätä tähän sähköpostiosoitteesi, jos halut, että sinuun ollaan yhteydessä. Henkilötietojasi ei tallenneta.

Hoidon jatkuvuutta edistävät yhteistyössä yliopistojen yleislääketieteen oppialat, perusterveydenhuollon yksiköt yliopistollisissa sairaanhoitopiireissä ja yleislääkärijärjestöt:

 

Yliopistot

Helsingin yliopisto/Helsingfors universitet

Johan Eriksson, professori, yleislääketiede, johan.eriksson@helsinki.fi
Johan Eriksson, professor, allmänmedicin, johan.eriksson@helsinki.fi

Itä-Suomen yliopisto

Pekka Mäntyselkä, professori, yleislääketiede, pekka.mantyselka@uef.fi

Oulun yliopisto

Markku Timonen, professori, yleislääketiede, markku.timonen@oulu.fi

Tampereen yliopisto

Elise Kosunen, professori, yleislääketiede, elise.kosunen@uta.fi

Turun yliopisto

Päivi Korhonen, professori, yleislääketiede, paivi.korhonen@utu.fi

 

Perusterveydenhuollon yksiköt tai vastaavat yliopistollisissa sairaanhoitopiireissä

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiiri

Arja Helin-Salmivaara, yleislääketieteen koulutusylilääkäri, arja.helin-salmivaara@hus.fi

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri

Elise Kosunen, ylilääkäri, elise.kosunen@staff.uta.fi
Sari Mäkinen, ylilääkäri, vastuualuejohtaja, sari.makinen@pshp.fi

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri

Liisa Cajan-Suokas, yleislääketieteen koulutusylilääkäri, liisa.cajan-suokas@ppshp.fi
Marianne Riekki, asiantuntijalääkäri, marianne.riekki@oulu.fi

Pohjois-Savon sairaanhoitopiiri

Pekka Mäntyselkä, ylilääkäri, pekka.mantyselkä@uef.fi

Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri/yleislääketiede

Päivi Korhonen, ylilääkäri, paivi.korhonen@utu.fi
Merja Ellilä, erikoislääkäri, merja.ellila@utu.fi

 

Järjestöt

Suomen Yleislääkärit GPF ry

Jaana Puhakka, puheenjohtaja, terveyskeskuslääkäri, jaana.puhakka@fimnet.fi

Suomen Yleislääketieteen yhdistys ry

Seija Eskelinen, puheenjohtaja, terveyskeskuslääkäri, seija.eskelinen@duodecim.fi

Pin It on Pinterest

Share This