Yhteystiedot

Päivitetty 19.12.2021

Hoidon jatkuvuutta edistävät yhteistyössä yliopistojen yleislääketieteen oppialat, perusterveydenhuollon yksiköt yliopistollisissa sairaanhoitopiireissä ja yleislääkärijärjestöt:

Yliopistot

Helsingin yliopisto
Helsingfors universitet

Lena Thorn
professori, yleislääketiede
professor, allmänmedicin

lena.thorn@helsinki.fi

Itä-Suomen yliopisto

Pekka Mäntyselkä
professori, yleislääketiede

pekka.mantyselka@uef.fi

Oulun yliopisto

Markku Timonen
professori, yleislääketiede

markku.timonen@oulu.fi

Juha Auvinen
professori, yleislääketiede

 juha.auvinen@oulu.fi

Tampereen yliopisto

Tuomas Koskela
professori, yleislääketiede

tuomas.koskela@tuni.fi

Markku Sumanen
professori, yleislääketiede

markku.sumanen@tuni.fi

Turun yliopisto

Päivi Korhonen
professori, yleislääketiede

paivi.korhonen@utu.fi

Perusterveydenhuollon yksiköt yliopistollisissa sairaanhoitopiireissä

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiiri

Anders Mickos
ylilääkäri

anders.mickos@hus.fi

Arja Helin-Salmivaara
yleislääketieteen koulutusylilääkäri

arja.helin-salmivaara@hus.fi

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri

Sari Mäkinen
ylilääkäri, vastuualuejohtaja

sari.makinen@pshp.fi

Emmi Lautamatti
apulaisylilääkäri

emmi.lautamatti@pshp.fi

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri

Marianne Riekki
ylilääkäri

marianne.riekki@oulu.fi

Pohjois-Savon sairaanhoitopiiri

Pekka Puustinen
ylilääkäri

pekka.puustinen@kuh.fi

Nina Tusa
koulutusylilääkäri

nina.tusa@kuh.fi

Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri/yleislääketiede

Susanna Laivuori-Nyman
ylilääkäri

susanna.laivuori-nyman@utu.fi

Tiina Vuorio
vs. koulutusylilääkäri

tjtikk@utu.fi

Järjestöt

Suomen Yleislääkärit GPF ry

Jaana Puhakka
puheenjohtaja, terveyskeskuslääkäri

jaana.puhakka@fimnet.fi

Suomen Yleislääketieteen yhdistys ry

Juha Auvinen
professori, Oulun yliopisto

juha.auvinen@oulu.fi

Yhteyslomake

  • *jätä tähän sähköpostiosoitteesi, jos halut, että sinuun ollaan yhteydessä. Henkilötietojasi ei tallenneta.

Pin It on Pinterest

Share This